33,5
36

Müşteri Hizmetleri

Bireysel Müşteriler için

İade İşlemleri 

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde binbirsaat.com 'un düzenlemiş olduğu fatura, sevk irsaliyesi ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 

Önemle Dikkatinize; Fatura düzenleme tarihi 8 gün geçtikten sonra yapılan iade durumunda fatura iptal işlemleri için 8 gün geçerlilik süresi olduğundan fatura iptal edilememektedir. Bu durumda %20 KDV düşülerek ücret iade edilecektir. Fatura tarihini dikkate alarak iade süresini geçmemenizi önemle rica ederiz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE BELGESİ İLE GÖNDERİNİZ. 

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlilik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler hatalı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti tarafınıza aittir.

- İade edilen ürün teslim alınmadan önce kargo görevlisi yanında kontrol edilir. Aksi bir durumda Kargo Görevlisine tutanak tutturulur ve teslim alınmaz. Sorun tarafınıza bildirilir. Sorun yok ise ürün teslim alınarak, gönderi ücretleri düşülerek ödemiş olduğunuz ücret tarafınıza iade edilir.

 


Geri Ödeme İşlemleri

İade edilen ürün ilgili görevlilerimiz tarafından kontrol edilerek iadesi için onaylanmış ise;

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ücret ödeme yapmış olduğunuz kredi kartınıza 10 iş günü içinde iade edilir. İşlemlerin hesap ekstrenize yansıması bir kaç iş günü sürebilmektedir. Bankanızdan bu süreler içinde sorgulama yaparak aksi bir durumda tarafımıza durumu bildirmenizi rica ederiz akabinde gereken yapılarak konuya çözüm sağlanacaktır. 

Kapıda ödeme ile yapılan işlemlerde ise Kargo firmasından ödemeler belirli aralıkla tarafımıza yapıldığından ve bu işlemler faturalandırılıp belirli komisyonlar alındığından dolayı iadeniz onaylandıktan sonra 15 iş günü içinde tarafımıza vereceğiniz bir banka hesap numarasına ücret gönderilmektedir. Kargo Hizmet bedeli ve kargo ücretleri hesaplanarak iade edilecek ücretten düşülür.

Havale/Eft ile olan işlemlerde ise 7 iş günü içinde ücret vereceğiniz banka hesap numarasına geri gönderilmektedir.
Tüm bu işlemlerde tarafınıza bildirilen gönderi, komisyon vs. kesintiler yapılarak kalan tutar iade edilmektedir.

 

binbirsaat.com , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu internet sitesi binbirsaat.com 'un kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. binbirsaat.com , bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

binbirsaat.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, binbirsaat.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi, lisans sahibi veya kullanım haklarına sahiptir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir.

binbirsaat.com 'un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır. binbirsaat.com , dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.