binbirsaat saat kordonu saat kayışı bayilik sitesi toptan satış

Dünyanın En Pahalı Saatlerinden Haberler

 

Dünyanın en pahalı saati görücüye çıkıyor

İsviçreli Hublot firması ürettiği, üzerinde bin 282 adet elmas bulunan, saati sergilemeye hazırlanıyor. 5 milyon dolarlık bir etikete sahip olan saati az sayıda kişi görebilecek.

     
     http://www.ntvmsnbc.com/id/25328468/#storyContinued 


Sanat eseri gibi saatler satışta

Saat tutkunlarının merakla beklediği Cenevre'deki Sotheby's Ünlü Saatler müzayedesinde arz-ı endam edecek modeller İstanbul'da sergilendi. Sotheby's Avrupa Saatler Bölümü Başkanı Ader, "Türkler önemli bir alıcı kitlesi" diyor

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/10/21/sanat-eseri-gibi-saatler-satista 


Dünyanın en pahalı saati Patek Philippe
5.7 milyon dolarlık satışla en pahalı kol saati, 11 milyon dolarlık satışla da en pahalı cep saati ünvanlarına sahip markanın yeni koleksiyonu

http://galeri.haberturk.com/ekonomi/galeri/402135-dunyanin-en-pahali-saati-patek-philippe13 Nisan 2008 Pazar 19:44

Ünlü saat markası Patek Philippe'nin 2003 yapımı platin kol saati, Hong Kong'da düzenlenen müzayedede 1,49 milyon dolara (yaklaşık 1,95 milyon YTL) satıldı.

Sotheby's müzayede evinde yapılan bu satış, bugüne kadar modern bir kol saatine verilen en büyük fiyat oldu. Saatin alıcısının Asyalı bir koleksiyoncu olduğu belirtildi.

EN KARMAŞIK KOL SAATİ

Çift kadranlı "Ref. 5002P Sky Moon Tourbillon" Patek Philippe, bu ünlü İsviçre saat firmasınca bugüne kadar üretilen en karmaşık kol saati. Bu model saatlerden her yıl biri platin, diğeri gül altını (bakıra çalan bir renk) olmak üzere yalnızca 2 adet üretiliyor.

TOURBİLLON MEKANİZMA

Saat, "tourbillon" mekanizmaya sahip olmasıyla da ayrı bir özellik taşıyor. Fransız saat mucidi Breguet tarafından 1901 yılında geliştirilen "Tourbillon" mekanizması, saati daha sağlam ve dakik yapan, her dakikada tam bir dönme hareketini tamamlayan saat maşası ve çarklardan oluşuyor.

Cep saatlerinin yerini alan kol saatleri ilk kez 1920'li yıllarda kullanılmaya başladı. 1970'den önce yapılan kol saatleri "Klasik" (vintage), 1970 sonrası yapılanlar da "Modern" olarak sınıflandırılıyor.

13.11.2009

BinBir Saat Güvenli Ödeme Seçenekleri binbirsaat kapıda ödeme  Binbirsaat Kredi Kartına Taksitle Ödeme binbirsaat whatsapp iletişim

Markalar


İletişim


BinBir Saat Ödeme Seçenekleri, Kredi Kartı, Taksit

BinBirSaat © Copright 2010. Her Hakkı Saklıdır.  Çerez Politikası  / Kişisel Veriler Politikası

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.