binbirsaat saat kordonu saat kayışı bayilik sitesi toptan satış

EN İYİ SAAT ÜRETİCİLERİ, EN İYİ SAAT MAKİNELERİ

EN İYİ SAAT ÜRETİCİLERİ

  • Rolex
  • Omega
  • Tag Heuer
  • Seiko
  • Breitling
  • Patek Philippe

BU MİKROMEKANİK ŞAHESERLERİN İŞLEYİŞİNE BİR BAKIŞ

Saat bir Saatçinin ellerinde hayat buluyor ve lüks saat endüstrisinin kalbi olan İsviçre'de, binlerce uzman saat ustası atölyelerinde bugün mevcut en iyi saat makinelerini yapmak için çalışıyor. Mekanik hareketi bu kadar özel kılan şeyin ne olduğunu anlamak, karmaşık bileşenlerin, hassas aletlerin, mühendislik ustalığının ve en önemlisi bir çift sağlam elin minyatür dünyasına dalmaktır.
Ayrıca bir kalibre olarak da bilinen İsviçre mekanik hareketi, bir Japon kuvars hareketinin yaptığı gibi çalışması için bir pil gerektirmez; bunun yerine bir hareket ana kaynağından enerji kullanır. Bir aktarıcı parça, saati beslemek için enerjiyi ana kaynağından bir dişli ünitesine aktarır. İki ana mekanik hareket tipi manuel ve otomatiktir. Adından da anlaşılacağı gibi, elle kalibre edilmiş saatlerin, bir kullanıcı tarafından kurma kolunu manuel olarak saat 12 yönünde çevirmesi gerekir, bu da iç ana enerji kaynağı zembereği sarmaktadır. Öte yandan, otomatik saatlerde ise rotor göbeği , kullanıcının bileğinin doğal aktivitesiyle zembereği sarmak için enerji toplar.

ROLEX 'İN SAAT MAKİNE DÜNYASINA KAZANDIRDIKLARI

Rolex, kalibratörlerini “Resmi Olarak Sertifikalı Üstün Kronometre” olarak nitelendirdi; bu, COSC tarafından sertifikalandırılmasının yanı sıra, kalibratörler için ayrıca bir dizi sıkı yerinde test uygulamasından geçti. Rolex saat makineleri, şu anda mevcut olan en güvenilir, kesin ve sağlam kalibratörlerden bazıları olarak ödüllendirildi ve Rolex'in lüks saatlerde bir numaralı marka olmasının büyük bir parçası. Rolex, 2015 yılında, her yerde bulunan İsviçre kolu kaçışını geliştirdi - sarmal bir zeminden gelen enerjiyi kontrol etmekten sorumlu bir kalibre içindeki bileşen olan ve bir saatin “tik  tak” sesinin kaynağını oluşturdu - ve kendi özel Chronergy kaçışını Caliber 3255'e tanıttı. Verimlilikte % 15 artış, dolayısıyla saatin güç rezervini iyileştirdi.  Aynı yıl Rolex, Üstün Sertifikalarını yeniden tanımladı ve kalibratörlerinin hassasiyetini günde + 2 / -2 saniyeye kadar garanti etti - resmi bir kronometre gereğini iki katına çıkardı.

OMEGA 'nın SAAT MAKİNE DÜNYASINA KAZANDIRDIKLARI


OMEGA 1903'te kurulduğunda, şirket aslında 1894'te icat edilen devrim niteliğinde bir mekanik saat makinesinden sonra başladı. Bu ismi alarak, şirket içinde makine üretiminin önemini gösterir ve sonuç olarak, OMEGA saat makineleri kararlı performanslarına büyük saygı duyulur. . Marka, Co-Axial mekanik makineleri gibi çığır açan teknolojiyi sunarak her zaman saat yapımının sınırlarını zorluyor. Bir kalibrede bulunan Co-Axial kaçış, mekanizma üzerinde daha az aşınma ve yıpranmaya dönüşen geleneksel hareketlerden daha az sürtünme ile çalışır. Basit bir ifadeyle, bu, saatin daha az servis gerektirdiği ve bu nedenle çok daha uzun sürdüğü anlamına gelir.


TAG HEUER 'in SAAT MAKİNE DÜNYASINA KAZANDIRDIKLARI

TAG Heuer, değer odaklı lüks kronograflar üretmesiyle ünlüdür ve 2013'te marka Caliber 1969'u piyasaya sürdü. Bu şirket içi TAG Heuer saat hareketi içinde salınan pinyon, ikinci el başlatılırken daha fazla hassasiyet için dikey bir kavrama ile değiştirildi. Zaman aralıklarını ölçerken doğruluğun arttırılmasını sağladı. TAG Heuer, 2015 yılında, yeni lüks fakat uygun fiyatlı Carrera Heuer 01 koleksiyonunda yüksek performanslı bir kronograf hareketi sunan yeni nesil bir makine olan Caliber Heuer 01 ile devam etti. Bu mekanik hareketler kanıtlanmış uzmanlık, usta beceri, yoğun iş gücü ve üretme konusunda sarsılmaz sabır ister ve buna göre, kuvars benzerlerinden çok daha değerlidir.

SEIKO 'nun SAAT MAKİNE DÜNYASINA KAZANDIRDIKLARI

Seiko’nun Spring Drive makinesi, geleneksel bir otomatik düzeneğe güvenmek yerine, el bileği hareketi ile mekanik enerji depolanıp elektromanyetik enerjiye çevriliyor. Birçok modern saat hareketi benzer işlevsellik sunarken, bu özel Seiko saat makinesi ilk tanıtıldığında büyük bir yenilikti. Bir rotor ana zembereği sarmaktadır ve elektromanyetik enerji, bir denge çarkı ve bir kuvars osilatörü bir araya gelerek optimum doğruluk sağlar. Çarpıcı bir bitiş, bu özellik dikkat edilmesi gereken güzel bir makine haline getirir. Seiko’nun Calibre 5R86 hareketi, tamamen mekanik hareketlerin yaydığı geleneksel tik tak sesini kaçırıyor, ancak Ananta Chronograph gibi teknolojiyi içeren saatler kullanmak bir zevk.


BREITLING 'in SAAT MAKİNE DÜNYASINA KAZANDIRDIKLARI

Breitling hala bazı saat modellerinde Lemania ve ETA / Valjoux kronograf makinerine güveniyor. Önde gelen saat markalarından esinlenmesinden sonra, şirket kendi makinelerini tasarlamaya ve kendi kronograf makinelerini geliştirmeye zorlandı. En önemli özellikler Breitling’in şok emici etkilerini artırmak için tasarlanmış çelik çarkı ve saatin hızına manuel olarak sıfırlanmasını tercih edilen bir hızda manuel olarak ayarlamanızı sağlayan indeks montajıdır. . Breitling’in B01 makinesi şirket içinde üretilir ve şirkete saatlerinin güvenilirliği ve kesinliği üzerinde tam kontrol sağlar.

PATEK PHILIPPE 'nin SAAT MAKİNE DÜNYASINA KAZANDIRDIKLARI

Patek Philippe’nin Grand Complications koleksiyonunda, tüm parçalar üzerinde muhteşem yüzeyler, güzel iki saniyelik kol yapısı ve kalıcı bir takvim özelliği bulunur. Bu çok arzu edilen Patek Philippe saat makinesi, şirket içinde geliştirilme özelliğini sunar. El yapımı ve diğer bazı üst saat makinelerine kıyasla nispeten küçük; 496 parçadan oluşan ürün sınırlı sayıda üretilmektedir ve sadece birkaç şanslı alıcıya sunulmaktadır.

 

1.3.2019

BinBir Saat Güvenli Ödeme Seçenekleri binbirsaat kapıda ödeme  Binbirsaat Kredi Kartına Taksitle Ödeme binbirsaat whatsapp iletişim

Markalar


İletişim


BinBir Saat Ödeme Seçenekleri, Kredi Kartı, Taksit

BinBirSaat © Copright 2010. Her Hakkı Saklıdır.  Çerez Politikası  / Kişisel Veriler Politikası

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.