binbirsaat saat kordonu saat kayışı bayilik sitesi toptan satış

ROLEX

Rolex SA 1905 de Alman Hans Wilsdorf ve kayınbiraderi Alfred Davis tarafından kurulmuştur. Sanılanın aksine, Hans Wilsdorf ne İsviçreli ne de bir saatçiydi. Wilsdorf Davis daha sonra Rolex Saat Şirketi olacak şirketin orjinal adıydı. Orjinal olarak Hermann Aegler'ın İsviçre yapımı saatlerini İngiltere ye ithal edip, Dennison ve diğerleri tarafından yapılan kaliteli kutulara yerleştirdiler. Bu ilk kol saatleri kuyumculara satıyorlar, kuyumcular kadrana kendi isimlerini koyuyorlardı. Wilsdorf ve Davis den ilk saatlerin sadece kasasının arkasında "W D" işareti vardı.

Hans Wilsdorf Rolex ticari markasını 1908 de İsviçre, La Chaux-de-Fonds da kayıt ettirdi. İsmin uydurma olduğu söylenmekle birlikte kaynak meçhul. Wilsdorf tarafından teyit edilmeyen bir hikayeye göre Rolex kelimesi elit saat sektörü anlamına gelen Fransız deyimi horlogerie exquise den gelmekteydi.

Wilsdorf Davis şirketi 1912 de İngiltere den taşındı. Wilsdorf saatlerinin erişilebilir fiyatta olmasını istiyordu ama kasa metalleri (altın ve gümüş) üzerindeki vergiler ve ithalat masrafları maliyetleri yukarı çekiyordu. O zamandan günümüze kadar şirketin başka şehirlerde (Bienne, vb) ve kıtalarda (Kuzey Amerika, Asya, Avustralya, vb) tesisi olsa da Rolex in Cenevre, İsviçre olmuştur.

Şirket ismi olarak Rolex 15 Kasım 1915 de kaydedildi. Bu değişimin o zamanlar özellikle kadınlar için halen bir yenilik olan kol saatlerini (cep saatleri daha yaygındı) popüler kılma isteğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Wilsdorf un saatinin adının her dilde kolay telaffuz edilebilir olmasını istediği söylenmektedir. Şirket adı resmi olarak 1919 da Rolex Watch Company ye (Rolex Saat Şirketi) çevrildi. Daha sonra Montres Rolex SA, en son da Rolex SA adı kaydedildi.

Rolex SA orjinal olarak Wilsdorf ve Aegler ailesi tarafından başlatılmış bir kuruluştur. Kuruluş dökümantasyonuna göre, Rolex SA şirketi hiçbir zaman satılamaz veya borsaya açılamaz.

 

 

13.11.2009

BinBir Saat Güvenli Ödeme Seçenekleri binbirsaat kapıda ödeme  Binbirsaat Kredi Kartına Taksitle Ödeme binbirsaat whatsapp iletişim

Markalar


İletişim


BinBir Saat Ödeme Seçenekleri, Kredi Kartı, Taksit

BinBirSaat © Copright 2010. Her Hakkı Saklıdır.  Çerez Politikası  / Kişisel Veriler Politikası

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.