binbirsaat saat kordonu saat kayışı bayilik sitesi toptan satış

Saat Kayışları, Kordonları, Bantları ile ilgili Temel Bilgiler

Hakiki Deri Saat Kayışları

Deri saat kayışı üretiminde bir çok hayvan derisi kullanılmaktadır. Dana, inek,koyun, keçi büyük ve küçükbaş hayvan derileri kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra Egzotik saat kayışı üretimlerinde ise deve, bizon, buffalo, timsah (krokodil), lezar (kertenkele), yılan, devekuşu, vatos, köpek balığı (shark), hindi ve kaz derileri kullanılmaktadır. Deri seçimi sonrası tasarlanan model altmışın üzerinde işlemden geçerek kullanıma uygun duruma gelmektedir. Doğal kendi yapısı ile elde edilen derilerin yanı sıra baskı yapılarak da farklı desenli deriler elde edilir. Deri seçimi ciddi bir uzmanlık gerektirir ve üretimin ilk adımıdır. 
En iyi kalitede deri tabakanın dahi deforme olmuş kısmından deri kayış üretilir ise bu ürün sağlıklı olmayacaktır. Bu sebepten deri seçimi oldukça önemlidir ve üretim aşamasında uygunluk tespiti uzmanlık ister. 

TPU Plastik Saat Kayışları - Kordonları

Termoplastik Poliüretan reçineden üretilen saat kayışlarıdır. Sıcaklık değişimlerinde yumuşayan ve sertleşen yapısı olduğundan termo olarak tanımlanmıştır. Kaliteli kalıplanma özelliği, aşınmaya dayanıklı, esnek olması kayış üretiminde tercih edilmesine sebep olmuştur. Bir çok saat markası tarafından sportif modellerde kullanılmıştır. Sporla ve özellikle doğa sporları ile ilgilenen kullanıcılar tarafından da tercih edilmektedir. Poliüretan bakteri taşımaz, çürüme ve koku yapmaz, hijyeniktir, modern teknolojinin çevre dostu bir hammaddesidir. 

Silikon Saat Kayışları - Kordonları

Polimer silikon reçineden üretilen saat kayışlarıdır. Isıya dirençli, esnek, kaygan, cilde temasta rahatsız etmeyen, hijyenik, çevre dostu, dayanıklı olması sebebi ile saat üreticileri tarafından bir çok marka ve modelde kullanılmaktadır. Kullanıcılar son zamanlarda çokça tercih etmektedirler. 

Kauçuk Rubber Saat Kayışları - Kordonları

Poliüretan ve kauçuk karışımı reçine ile üretilen saat kayışlarıdır. Isıya ve aşınmaya karşı çok daha yüksek mukavemetlidir. Kaliteli Saat Markalarında kullanılmaktadır. Oto Lastiği Firmalarından geliştirilen bu karışım bir çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Son yıllarda saat sektöründe oldukça rağbet görmüş ve saatlerde kullanılmaya başlanmıştır. 

Suni Deri Saat Kayışları PVC - TPU - PU

Üç farklı reçine ile üretilmektedirler. PVC ve Poliüretan (PU) yanısıra Termoplastik Poliüretan TPU. Bu kategoride bulunan kayışların TPU ile üretilenleri dayanıklı, esnek ve çok zengin renk ve desen seçeneğine sahiptir. Diğer kayış kategorilerinden düşük fiyattadırlar. 

Tekstil Dokuma Saat Kayışları

Tekstil saat kayışları, perlon, koton, naylon vb ipliklerden dokunarak örülerek elde edilmektedir. Yıkanabilir, temizlenebilir özelliktedir. Genel olarak tek parça uzun olanları tercih edilmektedir. İki parça olanları da üretilmektedir. Saatler için farklı bir estetik görünüm oluşturmaktadır. 

 

Metal - Çelik Saat Kordonları

Genel olarak 202-304 ve 316 kodlu çelik saat kordonu üretiminde kullanılmaktadır. 316 ve 304 daha kaliteli ve daha yoğun paslanmaz çeliktir. 202 diğerlerine göre daha düşük kalitededir. Bükme ve dolgu çelik olarak ayrılmaktadır çelik saat kordonu modelleri. Bükme çelik plakadan bükülerek oluşturulan baklalarla üretilir. Dolgu çelik ise CNC makinalarda ve preslerde oluşturulan parçaların birleştirilmesi ile üretilen modellerdir. Ayrıca renklendirme aşaması sonrası farklı renklerde Ion plating (iyon kaplama), elektronik kaplama (IP) ile saat kordonları üretilmektedir. Bu tarz üretimler de kaplamalar kararma solma atma yapmamaktadır. 

Seramik Saat Kordonları - Bantları

Seramik parçalar tasarıma göre üretilip montajlanarak bir araya getirilip üretilen kordonlardır. Göz alıcı estetik yapıları vardır. Sert yapıya sahiptir, çizilmeye dayanıklı olmasına rağmen kırılgandır. Farklı renklerde üretilmektedir.

1.10.2019

BinBir Saat Güvenli Ödeme Seçenekleri binbirsaat kapıda ödeme  Binbirsaat Kredi Kartına Taksitle Ödeme binbirsaat whatsapp iletişim

Markalar


İletişim


BinBir Saat Ödeme Seçenekleri, Kredi Kartı, Taksit

BinBirSaat © Copright 2010. Her Hakkı Saklıdır.  Çerez Politikası  / Kişisel Veriler Politikası

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.