33,5
36

Xiaomi ile ilgili bilgiler.

xiaomi cep telefonu modelleri bilgiler
Xiaomi, Çin merkezli bir teknoloji şirketidir. Özellikle cep telefonları, tabletler ve ev otomasyon cihazları üreten bir firmadır. Ayrıca, kulaklıklar, aksesuarlar, giyilebilir teknolojik cihazlar ve çeşitli elektronik cihazlar da üretmektedir. Xiaomi, 2010 yılında kurulmuş ve hızlı bir şekilde büyüyerek Çin'de ve diğer ülkelerde popüler bir marka haline gelmiştir. Xiaomi, ürünlerini genellikle düşük maliyetli olmasına rağmen yüksek kalite sunduğu için müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Xiaomi'nin kurucusu ve CEO'su Lei Jun'dur. Jun, 1984 yılında Çin'de doğmuş ve Kingsoft adlı bir yazılım şirketinde yöneticilik yapmıştır. 2010 yılında, Xiaomi'yi kurarak teknoloji sektörüne girdi. Şirket hızlı bir şekilde büyüyerek Çin'de ve diğer ülkelerde popüler bir marka haline geldi. Jun, Çin'de birçok teknoloji şirketi kurucusu gibi, serbest çalışma hayatına atılmış ve birçok başarılı projeye imza atmıştır.

Xiaomi, çeşitli teknolojik ürünler üretir. Özellikle, cep telefonları, tabletler ve ev otomasyon cihazları üreten bir firmadır. Ayrıca, kulaklıklar, aksesuarlar, giyilebilir teknolojik cihazlar ve çeşitli elektronik cihazlar da üretmektedir. Xiaomi, ayrıca smart TV'ler, saatler, ev asistanları ve diğer ev otomasyon ürünleri de üretebilir. Örnekler arasında, Xiaomi'nin ürettiği ürünler arasında Mi Band, Mi Smart Scale, Mi Smart Home Kit, Mi TV ve Mi Air Purifier gibi ürünler bulunmaktadır.

6.1.2023

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.